به نام یکتا معمار هستی

ام ایِ و تالار میلشتین؛ پالمُوسست شهری

دوشنبه 4 مهر 1390 10:10 ب.ظ

نویسنده : مصطفی نصیری اوانکی
ارسال شده در: آموزشی ،
 

OMA: تالار "Milstein" - نزدیک به اتمام تالار"Milstein"، دانشگاه کرنل، توسط دفتر معماری OMA، درایتاکا، نیویورک، ایالات متحده ی امریکا.

این تالار، نخستین بنای جدید کالج هنر و معماری، و برنامه ریزی، در دانشگاه کرنل می باشد؛ و جشن بزرگِ افتتاحیه ی ان در ایتاکا، نیویورک، ایالات متحده ی امریکا برگزار می شود. دسترسی مجتمع اموزشی، با سایر بخش های عمده ی، فضای میانیِ، چهار بنای موجود، با استفاده از صفحه ی افقیِ برامده، مجهز به شیشه های سرتاسری- از سقف تا کف- امکانپذیر شده است.

نحوه ی عملکرد، و فعالیت های این ساختمان- از طریق نصب شیشه های زاویه دار و مشرف به بخش فرورفته ی استودیو- از سطح زمین، کاملا مشهود است. برامدگیِ تپه مانند، ناشی از مخدوش سازی صفحه ی کف، منجر به عملی شدنِ تعدادی از برنامه ها، شده است: ازمایشگاه های کامپیوتر و فضای گردهمایی، زیر صفحه ی برامده قرار گرفته است، در حالی که شیبی طبیعی، ساختار نشیمنگاهِ سالن را دنبال می کند.

پیشروی بخش انتهاییِ برامدگی، به بیرون - با نصب صندلی های LED، پوسته مانند - فضایی با کاربری، بازی دسته جمعی و گردهمایی را، تولید کرده است. در عین حال، شکاف فراهم شده در راسِ صفحه ی برامده، دسترسی به سایر فضاها را، ممکن ساخته است؛ در تراز بالاترِ این سالن، نمایی باز، برای اتلیه و کارگاه ها،تامین شده، و سراسر سالن را - از کف تا سقف - با نور طبیعیِ بسیار خوبی، پوشیده شده است؛ همچنین وجود شبکه های نورگیریِ بام سبز، به سهولتِ نورگیری استودیو، افزوده است.


 
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات