به نام یکتا معمار هستی

معمار هلندی فرانک هاورمنز Frank Havermans در کنار یک رودخانه در هلند این اتاقک بتنی را طراحی و اجرا کرده است.دقیقاً درجایی که رودخانه دومِل توسط خاک های شنی از زمانهای بسیار قدیم قطع شده ، چشم انداز رصدخانه "آر اِکس دی" قرار گرفته. این پاویون در بین راه جنگلی که از مرکز روستا شروع و به مزارع اطراف آن ختم می شود، در پناه شاخه های دو درخت تنومند قرار گرفته است.رصدخانه " آر اِکس دی" یک ساختار کوچک بتنی است که بخش اعظم آن در زیر زمین واقع شده و از فاصله دور شبیه به یک آلونک کشاورزی یا یک انبار سوخت قدیمی است. همچنین مانند یک مجسمه یخ زده در این چشم انداز ایستاده، که ناخوداگاه شما را به سمت خود میکشد. همانطور که به این بنا نزدیک میشوید، مصنوعی بودن و عظمت آن برای شما مشخص میشود. این ساختار مانند درختان ، توسط دو ریشه بتنی بزرگ به زمین ثابت شده و رفت و آمد حیوانات بومی محل در دیدرس این رصدخانه قرار دارد. ورودی تنها در یک جهت،توسط رمپی با شیب کم به وجود آمده که میدان دید شما را پایین می آورد. رسم معمول رصد خانه ها، بالابردن خط دید و فراهم کردن یک دید گسترده است،در حالی که هدف معمار از این طرح، بالا بردن آگاهیست از آنچه که در دسترس ماست. یک میدان دید از گیاهان در حال رشد وحیواناتی که در آنجا زندگی میکنند،در جلو چشم بازدید کننده قرار میدهد. این ساختار شامل دو نیمکت بتنی است که به شما اجازه می دهد در آرامش به تماشای منظره بپردازید. رمپ دوم،شما را وارد یک گودال مسقف میکند که یک پناهگاه موقت برای در امان ماندن از باران و تابش آفتاب است. شکافِ درون ساختار به شما اجازه میدهد،دریاچه ای که زیر پای شما جریان دارد را ببینید. پوسته بتن مانند پوسته درختان مجاور خود ، زبر و خشن است که به بتن یک ظاهر طبیعی میدهد و با گذشت زمان فرم آن با چشم انداز و محیط بیرون هماهنگ می شود.

ورودی تنها در یک جهت،توسط رمپی با شیب کم است که میدان دید شما را پایین می اورد


رمپ دوم،شما را وارد یک گودال مسقف میکند که یک پناهگاه موقت برای در امان ماندن از باران و تابش آفتاب است


این ساختار شامل دو نیمکت بتنی است که به شما اجازه می دهد در ارامش به تماشای منظره بپردازید.


شکافِ درون ساختار به شما اجازه میدهد،دریاچه ای که زیر پای شما جریان دارد را ببینید.


این پاویون در بین راه جنگلی که از مرکز روستا شروع و به مزارع اطراف ان ختم می شود، در پناه شاخه های دو درخت تنومند قرار کرفته.


پوسته بتن مانند پوسته درختان مجاور خود،زبر و خشن است که به بتن یک ظاهر طبیعی میدهد.شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات